Do hlubin Nevřeně podruhé II.

in #cesky7 years ago (edited)

Podruhé sestupujeme po hliněných schůdcích. Jsme už mnohem lépe vybaveni a víme, co nás tu čeká.
Přesto to není procházka, neboť v podzemí musí být člověk opatrný.

Original image no longer available

Pokračujeme vysokými chodbami. Digitální fotoaparát se činí. Fotky nejsou dokonalé, avšak vypadají zajímavě a my jsme jimi nadšeni. Konečně je budeme moct ukázat těm, kteří sem nechtějí nebo nemůžou lézt trubkou.

Original image no longer available

Ještě se ohlížíme zpět.

Original image no longer available

Prohlížíme si hliněný zával v části, kterou jsme nazvali "Na Měsíci"

Original image no longer available

Z Měsíce se přesouváme na Mars.
A už jsme u kladívek. Želízko a mlátek. Je zde letopočet 1891. Pokud by hornický symbol byl otočený vzhůru nohama, jednalo by se o rok ukončení těžby.
Ale je to opačně, tak se dosud těžilo.
Těžba byla ukončena zhruba o šest let později, v roce 1897.

Original image no longer available

Od roku 1897 zůstal důl prakticky neporušen a zachoval se nám až do dnešních dnů.

Original image no longer available

Detail kladívek.

Original image no longer available

V páře. Náš dech vytváří oblaka páry, kterými proniká blesk fotoaparátu.

Original image no longer available

Detail autentického letopočtu.

Příště se společně přiblížíme k Velkému sálu...

Original image no longer available

Sort:  

You got a 54.70% upvote from @brupvoter courtesy of @jjprac!