Pozdrav z malé dovolené IV.

in #cesky8 years ago

Neděle je posledním dnem naší malé dovolené. Opouštíme náš hotel ve Fusine a míříme do Postojné, kde se nachází největší přístupná krasová jeskyně v Evropě.
Podíváme se dovnitř.

Original image no longer available

Uvnitř se smělo fotit jen bez blesku, takže jsem musel používat kompakt, mobilem by to nedopadlo dobře, takže se podíváme alespoň na monumentální vchod.

Original image no longer available

Uvnitř jedeme 2 km mezi krápníky a projíždíme jeskynními sály, nádhera.
Pak ještě 1.5 km procházka. Jeskyně opravdu stojí za návštěvu. Interiér vám představím někdy v budoucnu.

Nyní už přijíždíme do Terstu, k zámku Miramare z 19. stol. Patřil Maxmiliánu, bratru císaře Františka Josefa I.
Novogotický sloh se mi vždy líbil ;-)

Original image no longer available

Zámek stojí na břehu moře a je obklopen nádherným parkem s kašnami a fontánami.

Original image no longer available

Original image no longer available

Original image no longer available

Po prohlídce zámku a parku se podél pobřeží podíváme do centra italského města Terst.

Original image no longer available

A teď už pár nekomentovaných záběrů z Terstu a vypínám mobil. Musí mi vydržet nabitý až do Prahy. Hezký zbytek víkendu všem ;-)

Original image no longer available

Original image no longer available

Original image no longer available

Original image no longer available

Mají tu oranžovou i pro chodce ;-)

Original image no longer available

Original image no longer available

Sort:  

💡 @jjprac get upvote on 100% (VotingPower 8533.40).
Post can fall into a two-day rating and get a reward.

Rules for calling bot:

  • Anyone can leave an appeal under the author of the post, which is in my subscribers.
  • The bot can be called no more than 3 times in 24 hours.
  • Upvote on 75%, if the Voting Power is more than 93%. Upvote on 45% if the Voting Power is between 92% and 85%. Upvote 30% if below 85%.
  • After the Upvote of the comment, the bot votes with more VotingPower.

Wow awesome place..and lovely photoshoot...my dear friend jjprac

Thank you ;-)

Terst? To mi připomíná lodní šroub ;-).

No ano, působil tam J. Ressel, Čech, kterého mají Rakušané i Slovinci za svého :-)

You got a 100.00% upvote from @brupvoter courtesy of @jjprac!

Wonderful place! Very good shot.